Gönderiliyor...

Tarihçe

2002 yılında ilk defa Coim Spa firmasının ayakkabı sektörüne yönelik poliüretan sistemlerini ithal ederek Türkiye poliüretan sektörüne adım atan Derkim, sektörün güçlü ve stratejik öneme sahip uluslararası markası olan Coim’i Türkiye ‘de hak ettiği yere taşımayı başarmıştır.

Ayakkabı sektöründeki başarılarının yanında 2003 yılında boya sektöründe Helios firması ile gerçekleştirdiği işbirliği ile boya sektörüne adım atan Derkim, akrilik ve poliüretan bazlı reçineler ile boya sektörüne Helios’un tek yetkili temsilcisi olarak servis vermeye devam etmektedir.

Enerji korunumu alanında büyük önem taşıyan soğutma sektörü ile 2010 yılında ilgilenmeye başlayan Derkim, Soğutma sektörünün ihtiyacı olan kompresörler, bakır borular, soğutucu gazlar, aksesuarlar ve yardımcı malzemeler ile soğutma sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Aktivitelerini ihracatla da destekleyen Derkim yıllar içinde bir taraftan tedarikçileri için bir çözüm paydaşı olurken aynı zamanda arttırdığı ihracatı ile ülke ekonomisine giderek artan katma değer sağlamaktadır.

Bölgesel dağılımı tüm Türkiye’ye yayılmış olan hizmet ağı temsilcilikler ve depoları ile küresel Pazar tecrübesini lokal pazara taşıyan Derkim Kimya, sektöre en çok katma değeri sağlayacak ürün portföyünü oluşturarak en tercih edilen paydaş olmayı hedefliyor.

 • 2002

  Poliüretan sektöründe güçlü ve uluslar arası bir oyuncu konumundaki Coim S.p.a. Firmasının ayakkabı sektörüne yönelik ürünlerini ithal etmeye başladık. Ürün kalitesi ve marka bilinirliğinin verdiği pozitif etki ile büyüyen Derkim Kimya, bugün Türkiye'de ayakkabı piyasasında kullanılan poliüretan pazarında çok önemli bir paya sahiptir.

 • 2003

  Helios group ile yaptığı işbirliği neticesinde kaliteli akrilik ve poliüretan bazlı reçineleri boya sektörüne yeniliklerle sunmaya başlamıştır.

 • 2008

  Yol çizgi boyalarının üretimi ve silcom imalatları ile salt ithalatçı kimliğinden kurtulan Derkim Kimya, aynı yıl içerisinde gerçekleştirdiği %7 lik (2400 ton) ihracatla yeni dönemine girmiştir.

 • 2009

  Baz poli ve poliüretan rigid köpükler ile ısı yalıtım sektörüne hammadde tedarik etmeye başlamıştır. Aynı yıl içerisinde Bugün Türkiye genelinde İstanbul, İzmir ve Gaziantep başta olmak üzere olmak üzere mevcut ofis ve depolarının yanı sıra aynı yıl içerisinde açılışı yapılan yurtdışı ofisleri ile de büyümeye devam etmektedir.

 • 2010

  Soğutma sektörüne giriş yapmış olup, gelen talepler doğrultusunda ürün çeşitlemesine başlamıştır. 2013 yılı içerisinde nihayete varacak anlaşmalar neticesinde ürün grubunu tamamlayacak olan Derkim Kimya, ciddi piyasa payına adaydır.

 • 2012

  Derkim Kimya izolasyon sektörü için poliüretan ve poliüre tedariğindeki performansını, püskürtme makinelerinde Graco firması ile yapmış olduğu distribütörlük anlaşması ile bir üst noktaya taşımıştır.  

 • 2013

Ürün Gruplarımız hakkında detaylı bilgi almak mı istiyorsunuz ?
İlgilendiğiniz ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.